SW3006A/C
型號描述:
Rocker Switch DPDT 20A (AC/DC) 125 V Panel Mount, Flange
MEDIUM CAPACITY ROCKER
型號:
SW3006A/C
品牌:
NKK Switches
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Current Rating (Amps)
20A (AC/DC)
Mounting Type
Panel Mount, Flange
Circuit
DPDT
Switch Function
On-On
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Termination Style
Solder Lug
Illumination Type, Color
Illumination Voltage (Nominal)
Actuator Type
Concave (Standard V)
Approval Agency
CSA, UL
Ingress Protection
Dust Proof
Panel Cutout Dimensions
Color - Actuator/Cap
White
Actuator Marking
No Marking
Voltage Rating - AC
125 V
Voltage Rating - DC
30 V