EMZK350ARA470MF61G
- 型號描述:
47 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EMZK350ARA470MF61G
- 品牌:
- NIPPON CHEMI-CON
- 交期:
- 10-16工作天
數量:
- Capacitance
- 47 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 35 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -25°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ Low Frequency
- 56 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 140 mA @ 100 kHz
- Impedance
- 1.1 Ohms
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.240" (6.10mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)