ELXZ500ELL331MJ25S
- 型號描述:
330 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- ELXZ500ELL331MJ25S
- 品牌:
- NIPPON CHEMI-CON
- 交期:
- 10-16工作天
數量:
- Capacitance
- 330 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 50 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 625 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.25 A @ 100 kHz
- Impedance
- 73 mOhms
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 1.043" (26.50mm)