首頁 > NIPPON Chemi-Con代理商 > EKZN250ELL681MJ16S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKZN250ELL681MJ16S
型號描述:
680 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKZN250ELL681MJ16S
品牌:
NIPPON Chemi-Con
原廠包裝量:
1
起訂量:207 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Capacitance
680 µF
Voltage - Rated
25 V
Impedance
38 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
1.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2 A @ 100 kHz