首頁 > NIPPON Chemi-Con代理商 > EKXJ451ELL180MK20S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKXJ451ELL180MK20S
型號描述:
18 μF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKXJ451ELL180MK20S
品牌:
NIPPON Chemi-Con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:94 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.846" (21.50mm)
Capacitance
18 µF
Voltage - Rated
450 V
Ripple Current @ Low Frequency
255 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
637.5 mA @ 100 kHz