首頁 > NIPPON Chemi-Con代理商 > EKMR451VSN681MA50S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKMR451VSN681MA50S
型號描述:
680 μF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EKMR451VSN681MA50S
品牌:
NIPPON Chemi-Con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:7 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
2.067" (52.50mm)
Capacitance
680 µF
Voltage - Rated
450 V
Ripple Current @ Low Frequency
2.36 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.3748 A @ 50 kHz