首頁 > NIPPON Chemi-Con代理商 > EKMR451VSN331MR35S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKMR451VSN331MR35S
型號描述:
330 μF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EKMR451VSN331MR35S
品牌:
NIPPON Chemi-Con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:10 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.476" (37.50mm)
Capacitance
330 µF
Voltage - Rated
450 V
Ripple Current @ Low Frequency
1.45 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.0735 A @ 50 kHz