首頁 > NIPPON Chemi-Con代理商 > EKMR401VSN271MR25S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKMR401VSN271MR25S
型號描述:
270 μF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EKMR401VSN271MR25S
品牌:
NIPPON Chemi-Con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:13 倍增量:1
Capacitance
270 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
1.16 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.6588 A @ 50 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)
1.083" (27.50mm)