NSC5350C-40M
型號描述:
40 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.8V 4-SMD, No Lead
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ SMD
型號:
NSC5350C-40M
Type
TCXO
Frequency
40 MHz
Function
Output
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply
1.8V
Frequency Stability
±500ppb
Absolute Pull Range (APR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth
Current - Supply (Max)
2mA
Ratings
AEC-Q100, AEC-Q200
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)