CS11843-54.24M
- 型號描述:
54.24 MHz ±10ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
CRYSTAL 54.240MHZ 10PF SMD
- 型號:
- CS11843-54.24M
- 品牌:
- NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
數量:
- Type
- MHz Crystal
- Frequency
- 54.24 MHz
- Frequency Stability
- ±95ppm
- Frequency Tolerance
- ±10ppm
- Load Capacitance
- 10pF
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 60 Ohms
- Operating Mode
- Fundamental
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Ratings
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 4-SMD, No Lead
- Supplier Device Package
- 4-SMD (1.6x1.2)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.014" (0.35mm)