RCER71H105K2M1H03A
- 型號描述:
1 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
- 型號:
- RCER71H105K2M1H03A
- 品牌:
- Murata Manufacturing Co Ltd
- 交期:
- 7-10工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Formed Leads
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- Radial
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- 0.157" (4.00mm)
- Thickness (Max)
- Capacitance
- 1 µF