首頁 > Murata代理商 > OKI-78SR-5/1.5-W36-C
影像僅供參考,以產品規格為準
OKI-78SR-5/1.5-W36-C
型號描述:
Linear Regulator Replacement DC DC Converter 1 Output 5V 1.5A 7V - 36V Input
型號:
OKI-78SR-5/1.5-W36-C
品牌:
Murata
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:12 倍增量:1
Type
Linear Regulator Replacement
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
7V
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output 1
5V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
1.5A
Power (Watts)
8 W
Applications
ITE (Commercial)
Features
SCP
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
90.5%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
3-SIP Module
Size / Dimension
0.41" L x 0.30" W x 0.65" H (10.4mm x 7.6mm x 16.5mm)