NFM41PC155B1E3L
- 型號描述:
1.5 μF Feed Through Capacitor 25V 6 A 9mOhm 1806 (4516 Metric), 3 PC Pad
CAP FEEDTHRU 1.5UF 25V 1806
- 型號:
- NFM41PC155B1E3L
- 品牌:
- Murata Electronics
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- -20%, +50%
- Voltage - Rated
- 25V
- Package / Case
- 1806 (4516 Metric), 3 PC Pad
- Temperature Coefficient
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Thread Size
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Height (Max)
- 0.047" (1.20mm)
- DC Resistance (DCR) (Max)
- 9mOhm
- Capacitance
- 1.5 µF
- Current
- 6 A