首頁 > Murata代理商 > NFM31HK104R1H3L
影像僅供參考,以產品規格為準
NFM31HK104R1H3L
型號描述:
0.1 μF Feed Through Capacitor 50V 6 A 3mOhm 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
型號:
NFM31HK104R1H3L
品牌:
Murata
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:95 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50V
Package / Case
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Temperature Coefficient
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type
Surface Mount
Thread Size
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss
Ratings
AEC-Q200
Height (Max)
0.059" (1.50mm)
DC Resistance (DCR) (Max)
3mOhm
Capacitance
0.1 µF
Current
6 A