NFM21PC474R1C3D
- 型號描述:
0.47 μF Feed Through Capacitor 16V 2 A 30mOhm 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
CAP FEEDTHRU 0.47UF 20% 16V 0805
- 型號:
- NFM21PC474R1C3D
- 品牌:
- Murata Electronics
- 點擊查看即時庫存
起訂量:4000
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 0.47 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 16V
- Current
- 2 A
- DC Resistance (DCR) (Max)
- 30mOhm
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Insertion Loss
- Temperature Coefficient
- Ratings
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height (Max)
- 0.037" (0.95mm)