NFM18CC223R1C3D
- 型號描述:
0.022 μF Feed Through Capacitor 16V 1 A 50mOhm 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
CAP FEEDTHRU 0.022UF 16V 0603
- 型號:
- NFM18CC223R1C3D
- 品牌:
- Murata Electronics
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 16V
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
- Temperature Coefficient
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Thread Size
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Insertion Loss
- Ratings
- Height (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- DC Resistance (DCR) (Max)
- 50mOhm
- Capacitance
- 0.022 µF
- Current
- 1 A