NFM15PC224D0J3D
- 型號描述:
0.22 μF Feed Through Capacitor 6.3V 2 A 30mOhm 0402 (1005 Metric), 3 PC Pad
CAP FEEDTHRU 0.22UF 6.3V 0402
- 型號:
- NFM15PC224D0J3D
- 品牌:
- Murata Electronics
數量:
- Capacitance
- 0.22 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 6.3V
- Current
- 2 A
- DC Resistance (DCR) (Max)
- 30mOhm
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Insertion Loss
- Temperature Coefficient
- Ratings
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric), 3 PC Pad
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height (Max)
- 0.020" (0.50mm)