首頁 > Murata Electronics代理商 > LQM2MPN2R2NG0L
影像僅供參考,以產品規格為準
LQM2MPN2R2NG0L
型號描述:
2.2 μH Shielded Multilayer Inductor 1.2 A 138mOhm Max 0806 (2016 Metric)
FIXED IND 2.2UH 1.2A 138 MOHM
型號:
LQM2MPN2R2NG0L
品牌:
Murata Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±30%
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Multilayer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
138mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
40MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Supplier Device Package
0806 (2016 Metric)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Inductance
2.2 µH
Current Rating (Amps)
1.2 A