GRM319R61C475KA88D
- 型號描述:
4.7 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 4.7UF 16V X5R 1206
- 型號:
- GRM319R61C475KA88D
- Capacitance
- 4.7 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.95mm)