EVA86Q7UTF471KA01K
- 型號描述:
470 pF ±10% 305VAC Ceramic Capacitor U2J Nonstandard SMD
CAP CERAMIC SAFETY 470PF 305VAC
- 型號:
- EVA86Q7UTF471KA01K
- 品牌:
- Murata Electronics
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Gull Wing
- Features
- Voltage - Rated
- 305VAC
- Package / Case
- Nonstandard SMD
- Temperature Coefficient
- U2J
- Size / Dimension
- 0.315" L x 0.236" W (8.00mm x 6.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Safety
- Lead Spacing
- Ratings
- X1, Y2
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.098" (2.50mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 470 pF