VN0550N3-G
- 型號描述:
N-Channel 500 V 50mA (Tj) 1W (Tc) Through Hole TO-92-3
MOSFET N-CH 500V 50MA TO92-3
- 型號:
- VN0550N3-G
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 500 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 50mA (Tj)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 5V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 60Ohm @ 50mA, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 1mA
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 55 pF @ 25 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 1W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)