SMBJ5355B/TR13
- 型號描述:
Zener Diode 18 V 5 W ±5% Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
穩壓二極管 Zener Voltage Regulator Diode
- 型號:
- SMBJ5355B/TR13
- 品牌:
- Microchip Technology
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 3000
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 18 V
- Tolerance
- ±5%
- Power - Max
- 5 W
- Impedance (Max) (Zzt)
- 2.5 Ohms
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 500 nA @ 13 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.2 V @ 1 A
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C