PIC32MX360F512LT-80V/PT
- 型號描述:
MIPS32? M4K? PIC? 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-TQFP (12x12)
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP
- 型號:
- PIC32MX360F512LT-80V/PT
- 品牌:
- Microchip Technology
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Core Processor
- MIPS32® M4K™
- Core Size
- 32-Bit
- Speed
- 80MHz
- Connectivity
- I2C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 85
- Program Memory Size
- 512KB (512K x 8)
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- RAM Size
- 32K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2.3V ~ 3.6V
- Data Converters
- A/D 16x10b
- Oscillator Type
- Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C (TA)