PIC32CM3204GV00048-E/U5B
- 型號描述:
ARM? Cortex?-M0+ PIC? 32CM GV Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-VQFN (7x7)
CORTEX MO+ W/32K FLASH AND 4K SR
- 型號:
- PIC32CM3204GV00048-E/U5B
- Core Processor
- ARM® Cortex®-M0+
- Core Size
- 32-Bit
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 38
- Program Memory Size
- 32KB (32K x 8)
- RAM Size
- 4K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2.7V ~ 3.63V
- Data Converters
- A/D 14x12b; D/A 1x10b
- Oscillator Type
- Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)