PIC24FJ64GA306T-I/PT
- 型號描述:
PIC PIC? XLP? 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 64KB (22K x 24) FLASH 64-TQFP (10x10)
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64TQFP
- 型號:
- PIC24FJ64GA306T-I/PT
- 品牌:
- Microchip Technology
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Core Processor
- PIC
- Core Size
- 16-Bit
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 53
- Program Memory Size
- 64KB (22K x 24)
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- RAM Size
- 8K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2V ~ 3.6V
- Data Converters
- A/D 16x10b/12b
- Oscillator Type
- Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)