PIC24FJ64GA008-I/PT
- 型號描述:
PIC PIC? 24F Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (22K x 24) FLASH 80-TQFP (12x12)
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80TQFP
- 型號:
- PIC24FJ64GA008-I/PT
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- DigiKey Programmable
- Verified
- Speed
- 16MHz
- Connectivity
- I2C, PMP, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 69
- RAM Size
- 8K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2V ~ 3.6V
- Data Converters
- A/D 16x10b
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)