PIC24FJ32GP205-I/PT
- 型號描述:
PIC PIC? 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 32KB (11K x 24) FLASH 48-TQFP (7x7)
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48TQFP
- 型號:
- PIC24FJ32GP205-I/PT
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, I2S, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 39
- Program Memory Size
- 32KB (11K x 24)
- RAM Size
- 8K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2V ~ 3.6V
- Data Converters
- A/D 14x12b SAR
- Oscillator Type
- External, Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)