PIC18F6527T-I/PT
- 型號描述:
PIC PIC? 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 48KB (24K x 16) FLASH 64-TQFP (10x10)
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 64TQFP
- 型號:
- PIC18F6527T-I/PT
- DigiKey Programmable
- Verified
- Speed
- 40MHz
- Connectivity
- I2C, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 54
- Program Memory Size
- 48KB (24K x 16)
- EEPROM Size
- 1K x 8
- RAM Size
- 3.8K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 4.2V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 12x10b
- Oscillator Type
- Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)