PIC18F6525-E/PT
型號描述:
PIC PIC? 18F Microcontroller IC 8-Bit 25MHz 48KB (24K x 16) FLASH 64-TQFP (10x10)
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 64TQFP
型號:
PIC18F6525-E/PT
原廠包裝量:
起訂量:160 倍增量:1
DigiKey Programmable
Verified
Speed
25MHz
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O
53
Program Memory Size
48KB (24K x 16)
EEPROM Size
1K x 8
RAM Size
3.75K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.2V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 12x10b
Oscillator Type
External
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)