PIC18F46K20T-I/PT
- 型號描述:
PIC PIC? XLP? 18K Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 64KB (32K x 16) FLASH 44-TQFP (10x10)
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP
- 型號:
- PIC18F46K20T-I/PT
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- DigiKey Programmable
- Verified
- Core Processor
- PIC
- Core Size
- 8-Bit
- Speed
- 64MHz
- Connectivity
- I2C, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 35
- Program Memory Size
- 64KB (32K x 16)
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- 1K x 8
- RAM Size
- 3.8K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 3.6V
- Data Converters
- A/D 14x10b
- Oscillator Type
- Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)