PIC18F4550T-I/PT
- 型號描述:
PIC PIC? 18F Microcontroller IC 8-Bit 48MHz 32KB (16K x 16) FLASH 44-TQFP (10x10)
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP
- 型號:
- PIC18F4550T-I/PT
- 品牌:
- Microchip Technology
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- DigiKey Programmable
- Verified
- Speed
- 48MHz
- Connectivity
- I2C, SPI, UART/USART, USB
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 35
- Program Memory Size
- 32KB (16K x 16)
- EEPROM Size
- 256 x 8
- RAM Size
- 2K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 4.2V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 13x10b
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)