PIC18F27Q84T-I/5N
- 型號描述:
PIC PIC? 18F Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 128KB (64K x 16) FLASH 28-VQFN (6x6)
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28VQFN
- 型號:
- PIC18F27Q84T-I/5N
- 品牌:
- Microchip Technology
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Core Processor
- PIC
- Core Size
- 8-Bit
- Speed
- 64MHz
- Connectivity
- CANbus, I2C, LINbus, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 25
- Program Memory Size
- 128KB (64K x 16)
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- 1K x 8
- RAM Size
- 8K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 24x12b; D/A 1x8b
- Oscillator Type
- Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)