PIC18F27Q10T-I/SS
- 型號描述:
PIC PIC? XLP? 18Q Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 128KB (128K x 8) FLASH 28-SSOP
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28SSOP
- 型號:
- PIC18F27Q10T-I/SS
- 品牌:
- Microchip Technology
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Speed
- 64MHz
- Connectivity
- I2C, LINbus, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 25
- Program Memory Size
- 128KB (128K x 8)
- EEPROM Size
- 1K x 8
- RAM Size
- 3.53K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 24x10b; D/A 1x5b
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Supplier Device Package
- 28-SSOP
- Package / Case
- 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)