PIC18F26Q24T-I/STX
- 型號描述:
PIC PIC? XLP? 18K Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 64KB (64K x 8) FLASH 28-VQFN (4x4)
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28VFQFN
- 型號:
- PIC18F26Q24T-I/STX
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- Core Processor
- PIC
- Core Size
- 8-Bit
- Speed
- 64MHz
- Connectivity
- DALI, FIFO, I2C, LINbus, SMBus, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 24
- Program Memory Size
- 64KB (64K x 8)
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- 512 x 8
- RAM Size
- 4K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 19x10b SAR; D/A 1x8b
- Oscillator Type
- External, Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)