PIC18F14Q20-I/P
- 型號描述:
PIC PIC? 18F Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 16KB (16K x 8) FLASH 20-PDIP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20DIP
- 型號:
- PIC18F14Q20-I/P
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- Core Processor
- PIC
- Core Size
- 8-Bit
- Speed
- 64MHz
- Connectivity
- I2C, LINbus, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 16
- Program Memory Size
- 16KB (16K x 8)
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- 256 x 8
- RAM Size
- 1K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 11x10b SAR
- Oscillator Type
- Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Grade
- Qualification
- Mounting Type
- Through Hole
- Supplier Device Package
- 20-PDIP
- Package / Case
- 20-DIP (0.300", 7.62mm)