PIC18F06Q40-E/SL
- 型號描述:
PIC PIC? 18F Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 64KB (64K x 8) FLASH 14-SOIC
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 14SOIC
- 型號:
- PIC18F06Q40-E/SL
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Core Processor
- PIC
- Core Size
- 8-Bit
- Speed
- 64MHz
- Connectivity
- I2C, LINbus, SPI, UART/USART
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 12
- Program Memory Size
- 64KB (64K x 8)
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- 512 x 8
- RAM Size
- 4K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 11x12b; D/A 2x8b
- Oscillator Type
- Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Supplier Device Package
- 14-SOIC
- Package / Case
- 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)