PIC17C43-16/PQ
型號描述:
PIC PIC? 17C Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 8KB (4K x 16) OTP 44-MQFP (10x10)
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44MQFP
型號:
PIC17C43-16/PQ
品牌:
Microchip Technology
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:96 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Core Processor
PIC
Core Size
8-Bit
Speed
16MHz
Connectivity
UART/USART
Peripherals
POR, PWM, WDT
Number of I/O
33
Program Memory Size
8KB (4K x 16)
Program Memory Type
OTP
EEPROM Size
RAM Size
454 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.5V ~ 6V
Data Converters
Oscillator Type
External
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)