PIC17C43-16/P
型號描述:
PIC PIC? 17C Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 8KB (4K x 16) OTP 40-PDIP
IC MCU 8BIT 8KB OTP 40DIP
型號:
PIC17C43-16/P
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Verified
Core Processor
PIC
Core Size
8-Bit
Speed
16MHz
Connectivity
UART/USART
Peripherals
POR, PWM, WDT
Number of I/O
33
Program Memory Size
8KB (4K x 16)
Program Memory Type
OTP
EEPROM Size
RAM Size
454 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.5V ~ 6V
Data Converters
Oscillator Type
External
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type
Through Hole
Supplier Device Package
40-PDIP
Package / Case
40-DIP (0.600", 15.24mm)