PIC16LF819T-I/SO
- 型號描述:
PIC PIC? 16F Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 18-SOIC
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18SOIC
- 型號:
- PIC16LF819T-I/SO
- 品牌:
- Microchip Technology
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- DigiKey Programmable
- Verified
- Speed
- 10MHz
- Connectivity
- I2C, SPI
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 16
- Program Memory Size
- 3.5KB (2K x 14)
- EEPROM Size
- 256 x 8
- RAM Size
- 256 x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 5x10b
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Supplier Device Package
- 18-SOIC
- Package / Case
- 18-SOIC (0.295", 7.50mm Width)