PIC16LF819-I/SO
型號描述:
PIC PIC? 16F Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 18-SOIC
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18SOIC
型號:
PIC16LF819-I/SO
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Verified
Speed
10MHz
Connectivity
I2C, SPI
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O
16
Program Memory Size
3.5KB (2K x 14)
EEPROM Size
256 x 8
RAM Size
256 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 5x10b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Supplier Device Package
18-SOIC
Package / Case
18-SOIC (0.295", 7.50mm Width)