PIC16LF1903-E/MV
- 型號描述:
PIC PIC? XLP? 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 7KB (4K x 14) FLASH 28-UQFN (4x4)
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28UQFN
- 型號:
- PIC16LF1903-E/MV
- 品牌:
- Microchip Technology
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Speed
- 20MHz
- Connectivity
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 25
- Program Memory Size
- 7KB (4K x 14)
- RAM Size
- 256 x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 3.6V
- Data Converters
- A/D 11x10b
- Oscillator Type
- Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)