PIC16LF18326-E/SL
- 型號描述:
PIC PIC? XLP? 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 28KB (16K x 14) FLASH 14-SOIC
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 14SOIC
- 型號:
- PIC16LF18326-E/SL
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- I2C, LINbus, SPI, UART/USART
- Number of I/O
- 12
- Program Memory Size
- 28KB (16K x 14)
- RAM Size
- 2K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 3.6V
- Data Converters
- A/D 11x10b; D/A 1x5b
- Oscillator Type
- Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Supplier Device Package
- 14-SOIC
- Package / Case
- 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)