首頁 > Microchip Technology代理商 > PIC16LF1827-E/SS
影像僅供參考,以產品規格為準
PIC16LF1827-E/SS
型號描述:
PIC PIC? XLP? mTouch? 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 20-SSOP
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SSOP
型號:
PIC16LF1827-E/SS
原廠包裝量:
起訂量:402 倍增量:1
DigiKey Programmable
Verified
Speed
32MHz
Connectivity
I2C, SPI, UART/USART
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O
16
Program Memory Size
7KB (4K x 14)
EEPROM Size
256 x 8
RAM Size
384 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 12x10b
Oscillator Type
Internal
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Supplier Device Package
20-SSOP
Package / Case
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)