PIC16LF15323-I/P
- 型號描述:
PIC PIC? XLP? 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 14-PDIP
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14DIP
- 型號:
- PIC16LF15323-I/P
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Speed
- 32MHz
- Connectivity
- I2C, LINbus, SPI, UART/USART
- Number of I/O
- 12
- Program Memory Size
- 3.5KB (2K x 14)
- EEPROM Size
- 224 x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 3.6V
- Data Converters
- A/D 11x10b; D/A 1x5b
- Oscillator Type
- Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Mounting Type
- Through Hole
- Supplier Device Package
- 14-PDIP
- Package / Case
- 14-DIP (0.300", 7.62mm)