PIC16F84A-04I/P
- 型號描述:
PIC PIC? 16F Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 18-PDIP
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18DIP
- 型號:
- PIC16F84A-04I/P
- Speed
- 4MHz
- Connectivity
- Peripherals
- POR, WDT
- Number of I/O
- 13
- Program Memory Size
- 1.75KB (1K x 14)
- EEPROM Size
- 64 x 8
- RAM Size
- 68 x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 4V ~ 5.5V
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Mounting Type
- Through Hole
- Supplier Device Package
- 18-PDIP
- Package / Case
- 18-DIP (0.300", 7.62mm)