PIC16F74T-I/L
- 型號描述:
PIC PIC? 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 7KB (4K x 14) FLASH 44-PLCC (16.59x16.59)
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44PLCC
- 型號:
- PIC16F74T-I/L
- Speed
- 20MHz
- Connectivity
- I2C, SPI, UART/USART
- Number of I/O
- 33
- Program Memory Size
- 7KB (4K x 14)
- RAM Size
- 192 x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 4V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 8x8b
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)