PIC16F73-I/SS
型號描述:
PIC PIC? 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 7KB (4K x 14) FLASH 28-SSOP
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SSOP
型號:
PIC16F73-I/SS
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Verified
Speed
20MHz
Connectivity
I2C, SPI, UART/USART
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O
22
Program Memory Size
7KB (4K x 14)
RAM Size
192 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 5x8b
Oscillator Type
External
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Supplier Device Package
28-SSOP
Package / Case
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)