PIC16F716-E/ML
- 型號描述:
PIC PIC? 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 28-QFN (6x6)
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28QFN
- 型號:
- PIC16F716-E/ML
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Speed
- 20MHz
- Number of I/O
- 13
- Program Memory Size
- 3.5KB (2K x 14)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 3V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 4x8b
- Oscillator Type
- External
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)