PIC16F676-I/ST
型號描述:
PIC PIC? 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 14-TSSOP
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 14TSSOP
型號:
PIC16F676-I/ST
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Verified
Speed
20MHz
Connectivity
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Number of I/O
12
Program Memory Size
1.75KB (1K x 14)
EEPROM Size
128 x 8
RAM Size
64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 8x10b
Oscillator Type
Internal
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Supplier Device Package
14-TSSOP
Package / Case
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)