PIC16F1939T-I/PT
- 型號描述:
PIC PIC? XLP? 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 28KB (16K x 14) FLASH 44-TQFP (10x10)
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 44TQFP
- 型號:
- PIC16F1939T-I/PT
- 品牌:
- Microchip Technology
數量:
- DigiKey Programmable
- Verified
- Speed
- 32MHz
- Number of I/O
- 36
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 5.5V
- Data Converters
- A/D 14x10b
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)